Jakie klocki dla dziecka w różnym wieku

Klocki są jedną z najbardziej rozwijających zabawek, jakie opracowano. Mogą przyjmować różną formę i mogą zostać wykonane z różnych materiałów jak na przykład z plastiku bądź drewna. Jeżeli zastanawiasz się nad zabawką, jaką możesz podarować dziecku, aby się nie nudziło, wówczas wybór klocków może być idealnym pomysłem. Jednak fakt, że na rynku mamy do dyspozycji naprawdę wiele rodzajów i modeli klocków nie ułatwia nam zadania co do ich wyboru. Z tego powodu powstał dzisiejszych artykuł i podpowiemy, które klocki będą dla dziecka najlepsze. Klocki dla dzieci są dostępne w księgarniach online.

Rodzaje klocków dla dzieci

Wybór klocków w sklepach jest ogromny i możemy czuć, że wybór tego idealnego egzemplarza nas przerasta. Chociaż warto zaznaczyć, iż dziecku nie musi mieć jedynie jednego zestawu klocków w swojej kolekcji. W celu ułatwienie rodzicom podjęcia tak ważnej decyzji powstały kategorie na określone klocki.

Klocki wciskane

Są to klocki przeznaczone zazwyczaj dla najmłodszych i kryją się pod szyldem Duplo. Jeżeli chodzi o wersje dla starszaków to mamy grupę klocków Lego. Do wyboru mamy dwie grupy klocków. Pierwsza z nich opiera się na budowaniu według konkretnego wzoru (do zestawu dokładana jest książecka z budowlami, które możemy stworzyć wykosztując klocki z zestawu). Natomiast druga grupa to klocki do dowolnego konstruowania. Maluchowi warto kupić oba rodzaje. Pierwszy zachęci go do nauki odwzorowywania, a drugi pozwoli na rozwój wyobraźni i pracę koncepcyjną.

Klocki drewniane

Te klocki są szczególnie rekomendowane dla dzieci przez wielu psychologów. Wspaniale rozwijają wyobraźnię, ponieważ umożliwiają budowanie własnych konstrukcji. Dodatkowo uczą także rozpoznawania różnych figur geometrycznych. Drewniane klocki nawet te w niewielkich zestawach są często umieszczane w specjalnym wózku, co jest dodatkowym atutem.

Klocki plastikowe

Każdym z nich możemy wykorzystać jako osobna zabawka. Mają ruchome elementy, które rozwijają wyobraźnię i stymulują pracę rączek. W każdym klocku znajdziemy rzecz, którą możemy przekręcić albo przycisnąć.