Wczesne wspomaganie rozwoju dzięki klockom dla dzieci

Klocki dla dzieci to fascynująca i bardzo przydatna zabawka dla Twojego dziecka. Rozwija drobne zdolności motoryczne, wytrwałość, uwagę, pamięć i wyobraźnię. Wszystko to pomaga w dalszym rozwoju umiejętności społeczno-emocjonalnych.

Klocki są interesujące dla dzieci w każdym wieku, ale wybór odpowiedniej opcji, biorąc pod uwagę dużą podaż na rynku, jest bardzo trudnym zadaniem dla rodziców. Wśród różnorodnych klocków dla dzieci można wyróżnić różne typy ze względu na sposób montażu, materiał i kształt.

Klocki z materiału syntetycznego

Materiał syntetyczny. Produkty te składają się z dużych części bez ostrych krawędzi. Materiałem jest tkanina, a jako wypełniacz stosuje się miękki materiał syntetyczny. Taki zestaw konstrukcyjny można wykorzystać do budowania prostych konstrukcji. Jest często używany w przedszkolach i salach zabaw.

Plastikowe klocki

Plastik. Jest to najpopularniejszy materiał na zestawy budowlane. Do wykonania elementów użyto bezpiecznego, trwałego plastiku. Znany zestaw konstrukcyjny Lego jest wykonany z tworzywa sztucznego w różnych seriach.

Ceramiczne klocki

Produkty wykonane z ceramiki są uważane za najbardziej przyjazne dla środowiska. Klocki są dostępne w postaci różnych zestawów budynków, czasami uzupełnianych o detale z innych materiałów.

Klocki drewniane dla dzieci

Drewno. Części te to klocki, stożki, łuki i różne inne elementy wykonane z drewna. Stosowanym materiałem jest dąb, brzoza lub sosna. Ceny takich produktów uzasadniają ich jakość. Taki zestaw konstrukcyjny nie jest bejcowany ani malowany bezpiecznymi farbami. Drewniane części są bezpieczne dla dzieci, mają duże rozmiary i są odpowiednie dla dzieci w wieku od 2 lat.

Metalowe klocki do zabawy

Składają się one z wielu małych części: płytek, łączników, nakrętek, kluczy i śrub. Złożenie gotowej konstrukcji nie jest łatwe, ale efekt końcowy z pewnością zachwyci Twoje dziecko. Części metalowe mają długi okres trwałości. Jednak takie klocki dla dzieci będą interesujące od 7 roku życia. Ponieważ obecność śrub i nakrętek powoduje niewielkie trudności w montażu. Zestawy metalowe mogą być sprzedawane w różnych konfiguracjach: do tworzenia pojedynczych i wielokrotnych kombinacji.